powrót
Wydarzenia Spektakle dla dzieci

Wydarzenia - Spektakle dla dzieci

Warsaw Dance Days III

Warsaw Dance Days III -Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego

27. listopada 2014 r. czwartek - 29. listopada 2014 r. sobota
Jedyne w swoim rodzaju święto tańca, czyli "Warsaw Dance Days. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego" odbędzie się już po raz trzeci w dniach 27-29 listopada. Taneczne wydarzenie prezentujące fenomen teatru tańca w całej jego różnorodności tradycyjnie będzie się odbywało w Mazowieckim Instytucie Kultury. W festiwalu, oprócz wybitnych polskich twórców, wezmą udział artyści ze Szwajcarii, Argentyny, Szwecji, Słowacji, Austrii oraz Ukrainy. Wstęp wolny
SENTY-MENTY filmowy pamiętnik dźwiękowy

Sentymentalny Koncert w Teatrze Małego Widza

30. listopada 2014 r. niedziela
Patronat Miasta Dzieci
W niedzielę 19 października 2014 w Teatrze Małego Widza cofniemy na chwilę czas i uruchomimy niezwykły filmowo-bajkowy kalejdoskop. Koncert „SENTY-MENTY” dedykujemy szczególnie tym, którzy pragną zarazić swoje dzieci miłością do kultowych piosenek, które my sami nuciliśmy kiedy byliśmy mali.
Pinokio

Pinokio

28. listopada 2014 r. piątek - 30. listopada 2014 r. niedziela
Patronat Miasta Dzieci
Pinokio - Spektakl w reżyserii Anny Smolar na podstawie tekstu "Pinokio"  Joëla Pommerata, adaptacji klasycznej baśni Carla Collodiego, w tłumaczeniu Maryny Ochab. Spektakl dla widzów w wieku od 5 lat. Uwaga! Nasz Pinokio NIE JEST: o grzecznym chłopcu; o nauce pokory; o stawaniu się normalnym; Nasz Pinokio JEST: o wiecznym pragnieniu wolności; o sile buntu; o granicach tożsamości, również cielesnej; Spektakle: 28 - 30 listopada i 2-4 grudnia
rodzinne poranki artystyczno-filmowe

Praha dzieciom - rodzinne poranki artystyczno-filmowe

30. listopada 2014 r. niedziela
Patronat Miasta Dzieci
W każdy niedzielny poranek zapraszamy naszych najmłodszych widzów wraz z rodzicami do Kina Praha na projekcje najnowszych bajek oraz moc atrakcji podczas fascynujących warsztatów w ramach cyklu „PRAHA DZIECIOM - rodzinne poranki artystyczno-filmowe”.
Repertuar Teatru Małego Widza - listopad 2014

Repertuar Teatru Małego Widza - listopad 2014

29. listopada 2014 r. sobota - 30. listopada 2014 r. niedziela
Serdecznie zapraszamy do Teatru Małego Widza w listopadzie - za oknami jesienna słota i deszcz, ale w naszym teatrze nie zabraknie letniego słońca i ciepłych emocji.
Wigilijna Opowieść

Wigilijna Opowieść

30. listopada 2014 r. niedziela
Rodzinny Poranek Muzyczny "Wigilijna Opowieść" w wyk. Teatru Muzycznego TINTILO (30 listopada, godz. 12:00) Muzyczna opowieść o tym szczególnym dniu w roku, kiedy pieniądze tracą swoją wartość, gdy przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tym, co najważniejsze.
spektakl dla dzieci i dorosłych

Baśniogranie - spektakl dla dzieci i dorosłych

30. listopada 2014 r. niedziela
"Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, w bardzo odległej krainie żył sobie..." Tak zaczynała się większość baśni, którymi babcie i mamy raczyły nas na dobranoc, kiedy byliśmy mali. Tak zaczynają się opowieści, którymi teraz my bawimy naszych milusińskich. Ale jeśli chcecie, aby znowu Wam i waszym pociechom ktoś opowiedział baśniową historię, to Teatr Itakzagramy ma dla Was szczególną propozycję.
Teatr improwizowany z wyobraźni dzieci

Teatr improwizowany z wyobraźni dzieci

30. listopada 2014 r. niedziela
Patronat Miasta Dzieci
Już w najbliższą niedzielę (30 listopada) o godz. 12 w warszawskim Klubie Komediowym odbędzie się spektakl dla dzieci pt. "Nikt nic nie wie". Przedstawienie jest w całości improwizowane - bajkowy świat powstaje tam bezpośrednio na podstawie inspiracji proponowanych przez małych widzów.
Piękna i Bestia - spektakl muzyczny dla dzieci

Piękna i Bestia - spektakl muzyczny dla dzieci

3. grudnia 2014 r. środa
Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza na spektakl muzyczny dla dzieci pt. „Piękna i Bestia” w reżyserii Leny Szurmiej. Przedstawienie wystawiane jest w języku polskim. „Piękna i Bestia” po raz pierwszy spisana została przez Gabrielle-Suzane Barbot de Villeneuve w XVIII w. Wersja bardziej  uproszczona i bardziej znana do dziś, napisana została przez Jean-Marie Leprince de Beaumont, także w XVIII w. Baśń ta, jak każda inna, należąca do klasyki, ukazuje wady i zalety człowieka.
Elementarz w Nowym Teatrze

Elementarz w Nowym Teatrze

2. grudnia 2014 r. wtorek - 4. grudnia 2014 r. czwartek
Premiera : 18 września 2014, Świetlica Nowego Teatru Premiera spektaklu zainauguruje działalność Świetlicy. Od 1910 roku Elementarz Mariana Falskiego jest pierwszą lekturą milionów dzieci uczących się pisać po polsku. Należy więc do ścisłego kanonu polskiej literatury, będąc jednym z niewielu dzieł, które znają prawie wszyscy ludzie mówiący po polsku, żyjący w rozproszeniu na całym świecie. Równocześnie, książka ta, pozostaje - jako podręcznik - niewidocznym a kluczowym składnikiem kultury.
Dolina Muminków w listopadzie

Dolina Muminków w listopadzie

3. grudnia 2014 r. środa - 4. grudnia 2014 r. czwartek
TEATR SOHO zaprasza najmłodszych widzów na spektakl "DOLINA MUMINKÓW W LISTOPADZIE" 3 i 4 grudnia 2014, g. 10.00 Pierwsza polska realizacja teatralna "Doliny Muminków w listopadzie". Aktorzy grają w żywym planie, a zbudowana z prostych elementów funkcjonalna scenografia tworząca Dom Muminków przypomina plac zabaw.
Gdzie jest Mikołaj?

Gdzie jest Mikołaj?

6. grudnia 2014 r. sobota
Teatr Improwizacji AFRONT oraz Centrum Zarządzania Światem zapraszają wszystkie dzieci i dorosłych na niezwykłe wydarzenie mikołajkowe. 6 grudnia jak co roku na całym świecie dzieci oczekują na Św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Potem to samo powtarza się oczywiście 24 grudnia, a gdzieniegdzie także 25 grudnia, w Nowy Rok, na 6 stycznia... Oj, wiele tych prezentowych okazji, a Święty tylko jeden i choć ma swoich pomocników, czasem i on może poczuć się zmęczony.
Rodzinny Poranek Mikołajkowy - Baju, baju Mikołaju

Rodzinny Poranek Mikołajkowy - Baju, baju Mikołaju

7. grudnia 2014 r. niedziela
(7 grudnia, godz. 12:00) "Baju, baju Mikołaju" - widowisko mikołajkowe To barwne widowisko estradowe, pełne humoru i dobrej zabawy. Czy warto wierzyć w Świętego Mikołaja?Przyjdź i przekonaj się sam.
Zamieszanie ze Świętami

Zamieszanie ze Świętami

7. grudnia 2014 r. niedziela
Teatr Itakzagramy zaprasza na spektakl mikołajkowy: ZAMIESZANIE ZE ŚWIĘTAMI Bajka interaktywna, językowo-kulturowa Kiedy za oknem sypie śnieg, a na niebie wschodzi Pierwsza Gwiazdka, wszyscy spotykamy się w rodzinnym gronie, aby świętować Boże Narodzenie. Nie może się rzecz jasna obyć bez prezentów, ale… gdzie jest święty Mikołaj?!
Kłopoty św. Mikołaja

Kłopoty św. Mikołaja

13. grudnia 2014 r. sobota
3.12, godz.12.00 Z cyklu "Rodzinne Spotkania ze sztuką", w programie: "Kłopoty św. Mikołaja" - spektakl dla dzieci w wykonaniu artystów Agencji VENA, bilety 5 zł BOK, ul. Estrady 112, tel. 22 835-54-44

Nie przegap - Spektakle dla dzieci

Interaktywne odkrywanie opery... rrr..? RAZEM!

Interaktywne odkrywanie opery... rrr..? RAZEM!

7. listopada 2014 r. piątek - 25. listopada 2014 r. wtorek
Zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce do Warszawskiej Opery Kameralnej. Przedstawiamy Wam nasz nowy, interaktywny projekt edukacyjny stworzony przez artystów muzyków i pedagogów teatru. Uczestnicy naszej zabawy wychodzą z roli biernego widza, angażują się w działanie, stawiają pytania, dzięki którym świat opery staje się przyjazny i jednocześnie fascynujący.
Podróżniczek - Hiszpania

Podróżniczek - Hiszpania

3. listopada 2014 r. poniedziałek - 30. listopada 2014 r. niedziela
Bielański Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza 30.11.2014 na imprezę z cyklu "Podróżniczek- Hiszpania". W programie teatrzyk dla dzieci "Don Kichot" w wykonaniu Teatru Wariacja oraz zabawy plastyczne. Przygody rycerza DON KICHOTA - To bajka o ostatnim rycerzu i jego wiernym służącym, którzy wędrując po Hiszpanii i poszukując przygód spotykają na swojej drodze różne przeszkody.
Teatr Maskarada - repertuar 2014

Teatr Maskarada - repertuar listopad 2014

23. listopada 2014 r. niedziela - 30. listopada 2014 r. niedziela
Repertuar Teatru Maskarada w listopadzie 2014 - zapraszamy i polecamy.
Les Ballets de Pologne: Dziadek do Orzechów

Les Ballets de Pologne: Dziadek do Orzechów

28. października 2014 r. wtorek - 18. grudnia 2014 r. czwartek
Patronat Miasta Dzieci
16-18 grudnia 2014, Teatr Żydowski w Warszawie (Pl. Grzybowski 12/14) Zespół Baletowy ‘Les Ballets de Pologne’ zaprasza na grudniowe spektakle ‘Dziadka do Orzechów’ z muzyką Piotra Czajkowskiego. Tancerze przeniosą nas w bajkowy świat Krainy Słodyczy wprowadzając w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl to niezwykła baletowa podróż, prawdopodobnie najbardziej znana na świecie i to nie tylko przez znawców baletu.
Superman nie jest żydem

Superman nie jest żydem

1. grudnia 2014 r. poniedziałek - 20. grudnia 2014 r. sobota
Cykl rodzinnych warsztatów teatralnych z Anną Smolar Cykl dwunastu rodzinnych warsztatów teatralnych dla dzieci w wieku 6-9 lat i ich opiekunów. Punktem wyjścia zajęć będzie głośny francuski komiks Superman nie jest żydem autorstwa Emilie Boudet i Jimmy’ego Bemon. Komiks opowiada o Benjaminie - chłopcu, który z dnia na dzień uświadamia sobie, że różni się od swoich kolegów. Ojciec Benjamina jest żydem, a matka katoliczką.
W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


Darmowy e-book dla Ciebie
Zakupy
dodaj produkt
Masz dość zmartwień, problemów i stresu? Te warsztaty internetowe uproszczą Ci życie
Te warsztaty internetowe są dla Ciebie!
Rabat 10% od 26.11 do 6.12 - Zapraszamy do skorzystania z rabatu na zabawki drewniane z kuponem 10Drewno
Oferujemy pomysłowe artykuły, które pozwolą stworzyć piękne dzieła.
Odbierz prezent od Miasta Dzieci!
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
listopad 
dzisiaj
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
nasi eksperci
Wojciech Eichelberger
Psycholog, psychoterapeuta, współtwórca Instytutu Psychoimmunologii
Aneta Strelau
Dietetyk kliniczny z wieloletnim doświadczeniem
zadaj pytanie