Wydarzenia Spektakle dla dzieci

Wydarzenia - Spektakle dla dzieci

Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych Teatralia 2014

Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych "Teatralia 2014"

25. kwietnia 2014 r. piątek - 26. kwietnia 2014 r. sobota
Patronat Miasta Dzieci
Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych "Teatralia 2014" jest siedemnastym przeglądem organizowanym przez Bielański Ośrodek Kultury dla dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 kwietnia 2014 r.(środa)!
improwizowany spektakl dla dzieci

Nikt nic nie wie - improwizowany spektakl dla dzieci

27. kwietnia 2014 r. niedziela
Serdecznie zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci pt. "Nikt nic nie wie", który powstanie na oczach widzów, inspirowany różnymi słowami, grami, zabawami. Teatr improwizowany jest teatrem zespołowym i jednorazowym, wydarzającym się tylko w tym właśnie momencie. To teatr tak zaskakujący że aż śmieszny. Dzieci zobaczą cykl scen, w których momentami będą mogły brać udział, nadawać im bieg, grać wspólnie z improwizatorami w gry, proponować własne pomysły na sceny.
Osmin. Historia strażnika w seraju - Rodzinne Poranki Operowe

27. kwietnia 2014 r. niedziela
Fragmenty opery Uprowadzenie z seraju W. A. Mozarta. RODZINNE PORANKI OPEROWE są cyklem edukacyjnym Warszawskiej Opery Kameralnej adresowanym do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do ich rodziców. Każde spotkanie opowiada o jakiejś postaci operowej - to bajka opowiedziana przez narratora i ilustrowana muzyką w wykonaniu śpiewaków WOK i zespołu kameralnego.

Nie przegap - Spektakle dla dzieci

O karpiu, kozie i trąbce, która gasiła pożary

9. kwietnia 2014 r. środa - 21. kwietnia 2014 r. poniedziałek
Spektakl rodzinny w reżyserii Wojtyszków W marcu w Teatrze Żydowskim w Warszawie miała miejsce premiera bajki dla dzieci od lat 7 i dorosłych "O karpiu, kozie i trąbce, która gasiła pożary" w reżyserii Adama i Macieja Wojtyszków na podstawie bajek I. B. Singera. Muzykę do spektaklu przygotował Piotr Moss. Spektakl zachwycił publiczność - zarówno tę starszą, jak i młodszą i spotkał się wyłącznie z pozytywnymi opiniami krytyków. Na kolejne spektakle Teatr Żydowski zaprasza 9 i 23 kwietnia oraz 14 maja.
Bajkotworek i bajek pełen worek

7. kwietnia 2014 r. poniedziałek - 26. kwietnia 2014 r. sobota
Czy wiecie, skąd się biorą bajki? Kto podrzuca ciekawe pomysły na ich tworzenie? To mały skrzat o imieniu Bajkotworek. Zna wszystkie bajki na świecie, te, które już istnieją, a także te, które jeszcze nikomu nie przyszły do głowy, bo wszystkie pochodzą z jego przepastnego worka bez dna. Kto spotka Bajkotworka, może liczyć na nową bajkę i świetną zabawę w świecie wyobraźni, bo mały skrzat nikomu swoich opowieści nie odmawia.
Teatr Małego Widza - repertuar na kwiecień 2014

5. kwietnia 2014 r. sobota - 27. kwietnia 2014 r. niedziela
Zapraszamy najmłodzych do Teatru Małego Widza na spektakle w kwietniu 2014.
Opowiadania nie tylko dla dzieci w Teatrze Żydowskim

6. kwietnia 2014 r. niedziela - 27. kwietnia 2014 r. niedziela
Teatr Żydowski zaprasza dzieci na cieszący się powodzeniem spektakl familijny pt. Opowiadania nie tylko dla dzieci w reżyserii Pawła Paszty. Spektakl spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami krytyków, które przytoczone są poniżej i na pewno zachęcą Państwa do zainteresowania się przedstawieniem. Kolejne spektakle: 6 kwietnia o godz. 12.00; 18 maja o godz. 12.00; 1 czerwca o 12.00 i 14.00
Hops oto Drops!

5. kwietnia 2014 r. sobota - 28. kwietnia 2014 r. poniedziałek
Tytułowy Drops opuszcza dom rodzinny i idzie w świat, gdzie tworzy trupę teatralną składającą się z bociana, wiewiórki, ślimaka, myszki i stonogi. Grupa odnosi wielki sukces, a Drops z biednego chłopca, staje się ważnym i wielce szanowanym obywatelem. Spektakl opowiada o tym, że życie daje różne możliwości i należy działać, a nie poddawać się oraz, że ktoś kto jest biedny może stać się bogaty i ważny.
Teatr Maskarada - marzec 2014

Teatr Maskarada - kwiecień 2014

1. kwietnia 2014 r. wtorek - 30. kwietnia 2014 r. środa
Teatr Maskarada zaprasza najmłodszych na kwietniowe spektakle. Polecamy!
Pinokio w Nowym Teatrze

15. kwietnia 2014 r. wtorek - 30. kwietnia 2014 r. środa
Patronat Miasta Dzieci
Spektakl na podstawie głośnego tekstu Joëla Pommerata - adaptacji klasycznej baśni Carla Collodiego. Nie opowiadamy o grzecznym chłopcu, o nauce pokory, o stawaniu się normalnym. Pinokio uosabia wieczne pragnienie wolności i buntu, stawia pytania o granice tożsamości, również cielesnej. O swą niezależność walczy całym ciałem. Raz po raz buntuje się przeciwko wszelkim autorytetom. Wyzwoli się z drewna dopiero po doświadczaniu wielu pokus i upadków.
Światowa Edycja Festiwalu KORCZAK!

15. kwietnia 2014 r. wtorek - 2. maja 2014 r. piątek
Bilety już w sprzedaży Trwa sprzedaż biletów na najważniejsze kulturalne wydarzenie dla dzieci w 2014 roku  Specjalną Edycję Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK, która towarzyszy 18. Światowemu Kongresowi ASSITEJ! Wszystkie kasy teatrów w których wystawione będą spektakle sprzedają już bilety.

zrelaksowanamama_300x250_100414
Internetowe warsztaty dla zestresowanych Mam
Kreatywne zabawki, które wpłyną pozytywnie na rozwój Twojego dziecka.

kwiecień