Ćwiczenia z widzenia

14. lipca 2013 r. niedziela

W niedzielę, 14. 07. 2013, o godz. 12:30 Galeria APTEKA SZTUKI zaprasza na ĆWICZENIA Z WIDZENIA - zajęcia plastyczne dla dzieci z elementami historii sztuki. "Kroje pisma - tworzymy swój własny alfabet" - to temat kolejnych niedzielnych warsztatów dla dzieci, łączących działania plastyczne z wprowadzeniem podstawowych pojęć z historii sztuki.

Pokażemy młodym uczestnikom, jak na przestrzeni wieków zmieniały się kroje pisma.W epoce komputerów, kiedy tworzenie nowych krojów pisma stało się dużo prostsze, projektanci prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej zaskakujących liter. A dlaczego? Litera np. na plakacie, odgrywa tak samo ważną rolę, jak cała reszta, czyli obraz!!! Na zajęciach dzieci będą mogły stworzyć swój własny alfabet!

Nowe pojęcia: typografia.
Prowadzenie: Katarzyna A. Jarnuszkiewicz. Malarka i graficzka, autorka programów plastyczno-literackich dla najmłodszych www.katarzynajarnuszkiewicz.art.pl
Zajęcia „Ćwiczenia z widzenia" dla dzieci w wieku 5 -10 lat,odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12.30, w Galerii Apteka SztukiAl.Wyzwolenia 3/5, Warszawa
cena: pojedynczy bilet 25 złkarnet (4 spotkania) 80 zł