Wydarzenia Dla rodziców Zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych

Zajęcia integracyjno - rozwojowe dla dzieci niepełnosprawnych

17. lutego 2012 r. piątek - 17. marca 2012 r. sobota

Zajęcia integracyjno - rozwojowe dla dzieci niepełnosprawnych od 1,5 do 3 lat i ich rodziców. Każdy piątek - Saska Kępa, Klub Blisko Mamy i Taty Zajęcia przygotowane zostały specjalnie dla młodszych dzieci (1,5 - 2,5 lata) i ich opiekunów.

Zajęcia przygotowane zostały specjalnie dla młodszych dzieci

(1,5 - 2,5 lata) i ich opiekunów.

Program łączy w sobie elementy metody ruchu rozwojowego Weroniki Shelborne i integracji sensorycznej z wykorzystaniem technik plastycznych.

Będziemy gnieść, wąchać, patrzeć, słuchać, smakować, otaczający świat. Nie zabraknie budowania, burzenia ale i skakania, bujania i masowania.

Program oparty jest na naturalnej dziecięcej potrzebie zabawy i chęci poznawania świata.

Zajęcia podpowiedzą rodzicom jak poprzez proste zabawy wspomagać rozwój poszczególnych zmysłów dziecka.

Te zajęcia to także miejsce gdzie opiekunowie będą mogli wymienić się doświadczeniami i rozwiać wątpliwości u specjalisty.

Zajęcia opracowała i prowadzić będzie Małgorzata Matoszko, mama trzyletnich: Ignasia i Stasia. Z wykształcenia psycholog kliniczny i terapeuta integracji sensorycznej. Osoba z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych dla osób z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. Współtwórca Stowarzyszenia Terapeutów i Ośrodka Integracji Społecznej.

Kiedy: każdy piątek, godz. 9.30 -11.30

Adres: Ul. Międzynarodowa 47A, Saska Kępa; żółty parterowy budynek w podwórku

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o punktualność; przyjdźcie w wygodnym ubraniu i z obuwiem na zmianę

Opłata: 20 zł za jednorazowy udział w zajęciach; 60 zł za 4 zajęcia; 100 zł za 10 zajęć