Wydarzenia Dla rodziców metoda Sherborne, zajęcia dla dzieci, Bemowo, wolne miejsca, zapisy

Zajęcia wg metody Weroniki Sherborne

21. września 2009 r. poniedziałek

Zajęcia wg metody Weroniki Sherborne - zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz ich rodziców. Zajęcia pomagają dziecku w poznaniu siebie i innych, nabraniu pewności siebie i wiary we własne możliwości oraz nauczeniu się aktywnego i twórczego życia. Rodzicom dają możliwość lepszego poznania dziecka i siebie we wzajemnych relacjach oraz interakcji z innymi.

Zajęcia wg. metody Weroniki Sherborne- są jeszcze wolne miejsca
Poniedziałek 21 września 2009r.

Pomagają one także w atmosferze bezpieczeństwa – przekroczyć własne lęki, ograniczenia, nieśmiałość. Dają możliwość uświadomienia sobie własnych potrzeb i odpowiadania na potrzeby innych. Uczą asertywności.
Metoda wykorzystywana na zajęciach bazuje na wielozmysłowej stymulacji psychomotorycznej z wykorzystaniem ruchu, piosenki, muzyki i wierszyków.

Więcej…… Zajęcia pomagają dziecku w:
1) poznaniu swojego ciała,
2) zorientowaniu w przestrzeni,
3) nabraniu pewności siebie i wiary we własne możliwości,
4) nauczeniu aktywnego i twórczego życia,
5) zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa
6) nabyciu umiejętności współpracy i współdziałania z jedną osobą jak i z całą grupą,
7) doświadczeniu siły sprawczej, mocy i energii,

Wspólne ćwiczenia z dzieckiem dają rodzicowi (opiekunowi) szansę bliższego poznania dziecka, umocnienia więzi z nim oraz doświadczania przyjemności bycia razem.
Zajęcia znakomicie spełniają swoją rolę w odniesieniu do dzieci prezentujących prawidłowy rozwój, jak i dzieci wykazujących zakłócenia w rozwoju emocjonalno-społecznym (np. lękliwość, nieśmiałość, nadpobudliwość psychoruchową, unikanie kontaktów z innymi osobami, zachowania agresywne).

Zajęcia rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek 21 września o 17.30- są jeszcze wolne miejsca.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w każdy poniedziałek i trwają 60 minut, godz. 17.30-18.30 (jeden cykl obejmuje 10 spotkań).

Koszt uczestnictwa w zajęciach: -karnet miesięczny (4 kolejne spotkania) 139 zł,
Opłata za 1 zajęcia 40 zł.

CENTRUM TWÓRCZEGO ROZWOJU I ZABAWY NASZE DZIECI

• Ul. Obrońców Tobruku 38 paw. 3
  • 01-494 Warszawa Bemowo (kierunek Fort Bema - wejście od ul. Osmańczyka)