egmont_belka_080216
powrót
Wydarzenia Kategoria ogólna Zapraszamy wszystkie dzieci do Akademii Zdrojka

Zapraszamy wszystkie dzieci do Akademii Zdrojka


5. września 2009 r. sobota


Zapraszamy rodziców i dzieci na inaugurację ogólnopolskiej kampanii "Mamo, tato, wolę wodę!". Start 5 września br., w sobotę, o godz. 11.00 w Centrum Handlowym Złote Tarasy. Uznani eksperci Instytutu Matki i Dziecka oraz Instytutu Żywności i Żywienia odpowiedzą na pytania dotyczące kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych oraz roli wody w diecie dziecka. Czeka też wiele atrakcji - zajęcia edukacyjne, warsztaty taneczne i wokalne oraz liczne konkursy i zabawy.

Imprezę poprowadzą Paulina i Maciej Kurzajewscy.

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy kampanię „Mamo, tato, wolę wodę!”. Celem programu jest kształtowanie nawyku codziennego picia wody wśród rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. 5 września br., w godzinach od 11.00 do 18.00, czekamy na rodziców wraz z pociechami na I piętrze Centrum Handlowego Złote Tarasy w Warszawie. Razem z Pauliną i Maciejem Kurzajewskimi, gospodarzami eventu, zainaugurujemy kampanię „Mamo, tato, wolę wodę!”.

Porady ekspertów dla rodziców
W trakcie imprezy nasi prowadzący będą rozmawiać z ekspertami Instytutu Żywności i Żywienia, Instytutu Matki i Dziecka oraz pedagogiem i psychologiem dziecięcym na temat roli wody w diecie dziecka. Specjaliści wyjaśnią rodzicom m. in. dlaczego woda jest ważna dla zdrowia ich pociech, jak zapobiegać nadwadze i otyłości wśród najmłodszych oraz jak zachęcać maluchy do picia wody. W trakcie imprezy eksperci ds. żywienia będą udzielać indywidualnych konsultacji – rozwiewać wątpliwości i odpowiadać na pytania rodziców.

Nauka i świetna zabawa dla dzieci
Dla dzieci przygotowaliśmy liczne zajęcia edukacyjne i animacje. Podczas Akademii Zdrojka, dowiedzą się one wszystkiego o roli wody w życiu człowieka, roślin i zwierząt. Towarzyszyć im będzie maskotka kampanii – sympatyczny wodny ludzik Zdrojek. Dzieci będą też mogły wziąć udział w warsztatach tanecznych „Czwarty Żywioł w High School Musical”, warsztatach wokalnych. Na wszystkich czekają również liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Rodziców z najmłodszymi pociechami zapraszamy do odwiedzenia sklepu Smyk. Tam organizowane będą zabawy z udziałem animatora przeznaczone dla maluchów w wieku od 2 do 4 lat.

Tego dnia do Złotych Tarasów zaprosiliśmy także znanych rodziców z dziećmi i wielkich sportowców. Podzielą się z nami swoimi doświadczeniami wychowawczymi i odpowiedzą na pytania dotyczące kształtowania u dziecka zdrowych nawyków już od najmłodszych lat.

O programie „Mamo, tato, wolę wodę!”
Kampania „Mamo, tato, wolę wodę!” zostanie przeprowadzona w 40 miastach w Polsce i obejmie swym zasięgiem 110 tys. przedszkolaków i 165 tys. dzieci w wieku od 7 - 9 lat. Na specjalnych zajęciach dzieci będą mogły poznać zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieć się więcej o właściwościach wody, jej pochodzeniu, zastosowaniu i o tym, jak ją oszczędzać. Materiały edukacyjne, które będą wykorzystane podczas zajęć, zostały opracowywane przez specjalistów (m.in. z zakresu żywienia, psychologów, pedagogów, fizyka i ekologa) i pozytywnie zaopiniowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Organizatorem programu „Mamo, tato, wolę wodę!” jest firma Żywiec Zdrój S.A. Kampanię wspiera merytorycznie Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Złote Tarasy
Ul. Złota 59 

 
zostaw komentarz
Twoje imię lub nick
CAPTCHA Image Przeładuj
Przepisz kod z obrazka
Twój komentarz Wyślij komentarz
komentarze
Brak komentarzy
W każdy czwartek wysyłamy najświeższe wiadomości
o imprezach dla dzieci, pomysłach na zabawy i konkursach
z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród czytelników losujemy bezpłatne zaproszenia! Zapisz się - to nic nie kosztuje!
wybierz region: 
wpisz email:
akceptuję politykę prywatności
zobacz, jak wygląda newsletter

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

zapisz się na newsletter


NA KAŻDĄ OKAZJĘ...


Odbierz prezent od Miasta Dzieci!
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
luty 
dzisiaj
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29      
nasi eksperci
Wojciech Eichelberger
Psycholog, psychoterapeuta, współtwórca Instytutu Psychoimmunologii
Aneta Strelau
Dietetyk kliniczny z wieloletnim doświadczeniem
zadaj pytanie