Wydarzenia Kategoria ogólna Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży

11. grudnia 2008 r. czwartek - 6. stycznia 2009 r. wtorek

Fundacja Atelier zaprasza dzieci i młodzież na stałe zajęcia plastyczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:
ATELIER FOKSAL 2008/2009

Zajęcia dla dzieci:

WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI - W Atelier Foksal stwarzamy dzieciom wspaniałe warunki dla rozwoju naturalnej twórczej aktywności - poprzez radość działania, radość tworzenia i radość poznania.

Programy zajęć przystosowane są do możliwości dzieci w różnym wieku, od 5 do 15 lat.
Wykorzystujemy różnorodne techniki plastyczne:
- rysunek ołówkiem, węglem, kredką i tuszem oraz frottage i monotypię
- malowanie gwaszem, akwarelami, temperami
- collage (z użyciem kolorowych papierów, gazet, fragmentów opakowań i materiałów)
- elementy grafiki (linoryt, gipsoryt)
- rzeźbę w glinie, papier-mache
- działania w przestrzeni, instalacje
- organizujemy też letnie plenery.
Zajęcia w małych grupach, zróżnicowanych wiekowo, prowadzą artyści-pedagodzy. Zapewniamy dzieciom przyjazną, twórczą atmosferę i wszystkie materiały plastyczne oraz narzędzia. W Atelier Foksal dzieci zdobywają umiejętność wyrażania własnych emocji w procesie twórczym, rozwijają też te cechy osobowości, które będą przydatne w życiu społecznym. Stają się uważnymi obserwatorami otaczających zjawisk, widzą więcej szczegółów i barw wokół siebie. Poprawia się znacznie ich sprawność manualna, a przede wszystkim samoocena. Wiemy, że atmosfera akceptacji i poczucie bezpieczeństwa pomagają każdemu dziecku przeżywać naturalną radość tworzenia.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA MALUSZKÓW Z RODZICAMI – NOWOŚĆ!
Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2,5 – 4 latka z opiekunem (mama, tata, babcia)
prowadzone w prawdziwej pracowni plastycznej stwarzają okazję do poznania nowych środków autoekspresji oraz rozwijania zdolności plastycznych. Motywują do podejmowania wyzwań i pomagają w wyrabianiu wrażliwości i samodzielności. Stwarzają również okazję do pracy w grupie rówieśniczej,wzbogacają doświadczenia społeczne.Od strony plastycznej wykorzystujemy szeroki zakres technik plastycznych – glina, plastelina, kolage, farby, kredki-dostosowany do wieku i możliwości dziecka. Zajęcia wzbogacone są o elementy muzyczne oraz gry i zabawy.

Zajęcia mają być też okazją do aktywności plastycznej dla opiekunów. Proponujemy uczesniczenie w zajęciach razem z dzieckiem bądź samodzielną pracę w różnorodnych technikach. Mogą być okazją rozwoju dla „mamy która zawsze chciała malować“ lub „taty-rzeźbiarza“. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w małych grupach.

RZEŹBA DLA DZIECI - Rzeźbienie rozwija wrażliwość na formy i faktury, zdolność konstrukcyjnego myślenia. Praca w glinie daje dużo satysfakcji, kształtuje sprawność manualną i umiejętność obserwowania natury. Zapraszamy na dwugodzinne zajęcia raz w tygodniu.

ANIMACJA KOMPUTEROWA
Pokażemy dzieciom możliwości animacji komputerowej, malowania na ekranie, sposoby przetwarzania fotografii i tekstu, tworzenia poruszających się postaci i obiektów. Warsztaty SA organizowane w formie 6 tygodniowych kursów, zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w soboty.

WARSZTATY „PRACA Z FOTOGRAFIĄ CYFROWĄ” program zajęć jest oparty na najpopularniejszym programie do obróbki zdjęć, Adobe Photoshop i obejmuje podstawy fotografii cyfrowej: retuszowanie i poprawianie jakości zdjęć, a także fotomontaże i artystyczne przetwarzanie obrazu. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu, w soboty przez 5 kolejnych tygodni.

WARSZTATY BATIKU
Na zajęciach dzieci zapoznają się z tą efektowną, tradycyjną, indyjską techniką malarską. Batik polega na wielokrotnym farbowaniu tkaniny w zależności od tego, ile kolorów chce się uzyskać oraz na pokrywaniu ciekłym woskiem miejsc, które chce się utrwalić. Batikowy obraz powstaje na kilku kolejnych zajęciach. Jednocześnie pracuje się nad kilkoma batikami. Cotygodniowe zajęcia batiku w Atelier Foksal uczą projektowania i realizowania prac malarskich w tej technice. Jej ściśle określony proces twórczy pomaga rozwijać wiedzę o barwach, wrażliwość na kolor, uczy skrupulatnej i świadomej realizacji dzieła od szkicu do osiągnięcia efektu końcowego. Długi proces twórczy uczy pracy w skupieniu, ale rezultat końcowy daje wiele satysfakcji.

TERMINY ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
W ROKU SZKOLNYM 2008/2009:

warsztaty plastyczne dla dzieci:
środa 16:00 – 18:00, A. Płotnicka, A. Moskal
piątek 15:30 – 17:30, M. Sakowicz, A. Moskal
sobota 9:30 – 11:00 (3-5 lat), (6–7 lat),
(7-8 lat) M. Kotara, A. Płotnicka
11:00 – 13:00 (8-12 lat podzielone
na trzy grupy wiekowe) M. Sakowicz,
M. Kotara, A. Płotnicka, M. Skorupski,
P. Kałużyński
13:00 – 15:00 (10-12 lat) P. Kałużyński

Zajęcia dla maluszków (2,5 – 4 lata) z rodzicami:
wtorek 11:00 – 12:30, A. Moskal, M. Sakowicz
środa 11:00 – 12:30, A. Moskal, M. Sakowicz (zbieramy zapisy na grudzień).

warsztaty animacji komputerowej:
sobota 9:30 – 11:00, T. Kania

warsztaty pt. „praca z fotografią cyfrową”
oparte na programie Adobe Photoshop
sobota 11:00 – 13:00, T. Kania