Rytmika

29. maja 2008 r. czwartek

Zapraszamy serdecznie Dzieci na zajęcia z RYTMIKI.

Głównym celem zajęć jest umuzykalnianie dzieci i rozwijanie ich zdolności muzycznych poprzez naturalny kontakt z muzyką w zabawie.

Na zajęciach dzieci będą m. in. uczyć się reakcji na bodźce muzyczne (pauza, sygnał muzyczny, zmiany tempa, wysokość dźwięków, itp.), ćwiczyć prawidłowe odtwarzanie melodii głosem, kształtować poczucie rytmu, rozwijać aparat głosowy, kształtować słuch muzyczny i orientację przestrzenną. Będziemy także ćwiczyć koordynację ruchową podczas tańca i zabaw oraz kształtować umiejętności związane z hamowaniem i pobudzaniem ruchu. Na zajęciach dzieci będą uwrażliwianie w szczególności na muzykę poważną, która pozytywnie wpływa na rozwój maluchów. Nauczą się także gry na prostych instrumentach perkusyjnych.

Podczas zajęć wykorzystujemy m. in. elementy rytmiki E.Jacqus-Dalcroze’a, muzykoterapii, aktywnego słuchania muzyki B. Strauss oraz pedagogiki zabawy. Zajęcia będą także zawierały inne formy aktywności, takie jak np. plastyka, co wspomoże harmonijny rozwój psychofizyczny dzieci.

W zajęciach mogą uczestniczyć rodzice.

Termin: Zajęcia odbywają się w czwartki, o godzinie 17.00.

Miejsce: siedziba Studia Twórczego Rozwoju – STwóR, ul. Łojewska 22 (Bródno).

Więcej szczegółów na www.stwor.waw.pl

tel. (22) 425 03 44 (w godz. 14.00-19.00)

mail: stwor@stwor.waw.pl